içinde

Çok Güzel Olduğu İçin Tutuklanan Kadın : Pilt Carin Ersdotter

Efsanevi Yunan figürü Truva’lı Helen’in o kadar güzel olduğu sık sık söylenir ki, tertemiz kirpiklerinin bir dalgalanmasından başka bir şey olmadan bin gemiyi fırlatabilirdi. İsveçli sütçü kız Pilt Carin Ersdotter’in efsaneler dışında, bir zamanlar sadece insanların başa çıkamayacağı kadar güzelliğiyle tüm bir caddenin trafiğini durdurduğu söylenmektedir.

19. yüzyılın başlarında doğan Ersdotter, pek çok kişi tarafından tüm dünya olmasa bile Avrupa’nın en güzel kadını olarak kabul edilecek bir kadın idi. Bir sütçü olan Ersdotter, İsveç’in Dalarna şehrinde süt satıp şişeleyerek hayatına devam eden bir kadındı.

Oldukça küçük ve ince bir yapıya sahip olduğu söylenen Ersdotter, görünüşte yorucu bir görev olan bir nehri işaret etmek için uygun görülmedi ve bunun yerine Stockholm şehir merkezinde süt satması söylendi. Ersdotter’ın, insanların ona bakmayı bırakmaması nedeniyle yaptığı iş gittikçe zorlaştı. Aslında, yüzüne bakmaktan başka bir şey yapmayan çok sayıda insan, sık sık trafik sıkışıklığına neden oldu ve yetkililer doğal olarak trafiği engelleyen sayısız aptal yerine sadece işini yapmaya çalışan bu genç kadını suçladı. Pilt Carin Ersdotter sadece güzel olmak suçundan tutuklamıştı.

Ancak yargıç, şaşırtıcı derecede dikkati dağınık bir şekilde çekici olmanın suç olmadığına karar verince serbest bırakıldı ve gününü süt satarak geçirdi. Bununla birlikte trafiği durduran özellikleriyle ilgili haberler, sadece görünüşüne ek ilgi uyandırmaya hizmet etti ve İsveç veliaht prensinin kılık değiştirerek kendisiyle seks yapmak isteyip istemediğini sormasına yol açtı. Ersdotter, prens’e ya biraz süt almasını ya da orayı terketmesini söyleyerek bir öneriyi geri çevirdi.

Ersdotter ilerleyen zamanla bu ilgiyi, insanların onun güzelliğine ve özellikle cildine hayran kalması sayesinde, soylular ve aristratlar tarafından partilerinde oturması için kendisine para ödenen  kısa bir kariyere dönüştürmeyi başardı. Neden? Ersdotter, sütçü olması nedeniyle hayatının erken dönemlerinde inek çiçeği olarak bilinen bir hastalığa yakalanmıştı. Bu hastalığa çiçek hastalığına karşı bağışıklık kazandırmak için oldukça kullanışlı bir yan etkiye sahip olan küçük bir rahatsızlıktı. Bu, sık hastayı çirkin izlerle bırakan çok daha kötü bir durumdu. Ersdotter’ın doğal olmayan bir güzelliğe sahip olmasının yanı sıra onu kitleler için daha da sıcak hale getirmeye yarayan kusursuz bir cilde sahip olduğu anlamına geliyordu. Ersdotter’ın umurunda değildi ve İsveçli soylulardan bir miktar para kazandıktan sonra, ineklerle rahatlamak için evine geri dönmüştür.

Written by Admin

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Toshiba Artık Dizüstü Bilgisayar Üretmeyecek!

Kris Kremers ve Lisanne Froon’un Açıklanamayan Kaybolma Olayı