içinde

Kris Kremers ve Lisanne Froon’un Açıklanamayan Kaybolma Olayı

1 Nisan 2014’te Kris Kremers ve Lisanne Froon, Panamanian ormanında bir yürüyüş yapmak için köpeklerinide yanlarına alarak yola çıktılar. Onları o günden itibaren gören olmadı.

Kremers ve Froon, Hollanda’daki Amersfoort Üniversitesi öğrencileriydi. Tatil yapmak için Panamaya gelmişlerdi. Panama’da ki çocuklarla, eğitim sanatlarıyla ve el sanatlarıyla ile ilgili işlerde gönüllülük yaparken ve İspanyolca öğrenirken, biraz da gezerek zaman geçirmeyi planladılar.

İki kadın, Panamanian ormanında, sırt çantalarını alarak bir gezi yapmak için yürüyüşe çıktılar.

Ancak, 1 Nisan günü saat 11.00’de Panama’da konaklamak için anlaştıkları ailenin evinden ayrıldıktan sonra bir daha asla görülemediler.

Kadınlar, yerel köyü gezme niyetleri hakkında bir Facebook yazısı yazmışlardı. Ayrıca, yürüyüşe çıkmadan önce iki Hollandalı ile kahvaltı yapmış olduklarını da yazdılar.

1 Nisan gecesi ev sahibi aile bir şeylerin yanlış olduğunu fark etti. Köpek geri dönmüştü, güvenli ve sağlamdı, ama yalnız kızlar ortalıkta yoktu. Ev sahibi aile evlerinin etrafındaki bölgeyi aradı ancak yetkilileri uyarmak için sabaha kadar beklemeye karar verdi.

Ertesi sabah ormanın hava araması yapıldı, köyün ve yöre halkının yaşadığı hafif ağaçlık bölgelerinin de arama çalışmaları yürütüldü.

6 Nisan’a kadar, iki kadın hala kayıptı. Kötü bir durumdan şüphelenen ve korkan Kremers ve Froon aileleri, Hollanda’dan dedektiflerle anlaşarak Panama’ya doğru uçtu. Yerel polis köpeklerle birlikte ormanları on gün boyunca aradılar.

Günler haftalara dönüştü ve on hafta sonra Kremers ya da Froon ile alakalı hiçbir işarete rastlanmadı.

Ardından, polis arama çabalarını yavaşlatırken, yerel bir kadın, nehrin kıyısındaki bir çeltik tarlasında bulduğunu iddia ettiği mavi bir sırt çantasıyla döndü. Sırt çantasında iki çift güneş gözlüğü, 83 dolar nakit, Froon’un pasaportu, su şişesi ve iki sütyen vardı.

Ayrıca, en önemlisi, Froon’un kamerası ve cep telefonu çantanın içindeydi.

Polis, kamera ve telefonları hemen araştırdı ve rahatsız edici kanıtlarla geldi.

Telefonlar, kadınların ortadan kaybolmasından yaklaşık on gün kadar çalışır durumdaymış. Sadece dört gün boyunca, her ikisi de 112, Hollanda’daki acil durum numarası ve 911’i, Panama’daki acil durum numarası ile polisi aramak için 77 ayrı girişimde bulunmuşlar. Polis, arama kayıtlarını kullanarak, kızların ormanın içinde kaybolduğu zamanın ana hatlarını çizebildiler.

İlk iki acil çağrı, Kremers ve Froon’un  yürüyüşe başlamalarından birkaç saat sonra olmuştu. Ancak telefonlarının şebeke durumunun zayıf olmasından dolayı hiçbir çağrı cevaplanamadı. Aslında, 77 çağrıdan sadece bir tanesi iletişim kurmayı başardı, ancak sadece iki saniye sonra ayrıldı.

Arama kayıtları rahatsız edici olsa da, kamerada bulunan fotoğraflarla karşılaştırıldığında hiçbir şey değildi.

Fotoğraf makinesinin ilk fotoğrafları, 1 Nisan sabahı çekilmişti.

Ancak, diğer fotoğraf endişe vericiydi. Gece geç saatlerde, 8 Nisan’da 01:00 ile 4:00 arasında çekilen fotoğraflarda kızların kayalar, plastik poşetler ve şeker paketleyicileri, tuhaf bir şekilde yığılmış höyükler, bir ayna, bulunuyordu ve en çok endişe verici olan bir fotoğrafta Kris Kremers’in kafasının arka bölümü kanlar içindeydi.

Sırt çantasının bulunduğu bölgeyi araştıran polisler, Kremers’in giysilerini, nehrin kenarı boyunca düzgün bir şekilde topladı. İki ay sonra, aynı bölgede bir botun içinde bir pelvis kemiği (kalça kemiği) ve bir kesilmiş ayak bulundu.

Bundan kısa bir süre sonra, her iki kadının kemikleri keşfedildi. Lisanne Froon’un kemikleri, doğal olarak toprakta ayrışmış gibi görünüyordu çünkü kemiklerin üstünde hala et parçaları duruyordu fakat Kris Kremers’in kemikleri tamamen beyazdı ve birisi tarafından etlerin kemiklerin üzerinden tamamen ayrıştırılmış olduğu görünüyordu.

Polis, bölge halkını, tur rehberlerini ve o zamanlar bölgede bulunan diğer yürüyüşçüleri sorguladı, ancak fotoğrafların ve arama kayıtlarının yanı sıra neler olduğuyla ilgili herhangi bir kanıt bulunamadı. Ölüm sebebini belirlemek için yeterli kanıt yoktu.

Bugüne kadar Kris Kremers ve Lisanne Froon’un ortadan kaybolması ve ölümleri can sıkıcı bir gizem olmaya devam ediyor.

Written by Admin

Ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Çok Güzel Olduğu İçin Tutuklanan Kadın : Pilt Carin Ersdotter

Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 2021’e Ertelendi!